3 Layered Necklaces Pack with White Shell & Patterned Agate Beads & Tiger Eye Pendant
Original price was: $39.99.$29.99Current price is: $29.99.
In stock
Description

Stylish Layered Necklace Pack of 3

3 Layered Necklace Pack
White Shell Round Beaded Choker
Natural Patterned Onyx Beads Necklace
Steel Chain Pendant Necklace with Tiger Eye Pendant

Natural Gemstone Beads
Natural patterned agate beads in distinctive texture and colors make each piece unique and one of a kind

Tiger Eye Pendant
Delicate stainless steel chain pendulum necklace with tiger eye pendant in cone hexagonal shape to have a fashion and Chic look

Chic Layered Necklaces for Women
Pack of 3 necklaces create various chic looks
Make your own design style
by wearing it separately or paired with others

Beads Necklace=19″, Steel Chain=20″
Wear it Separately or Together
Easy and versatile accessories


Additional information
| Weight | 4 oz |
|---|---|
| Dimensions | 4 × 4 × 2 in |
| Length | 17+2/19/20" |
| Material | Gemstone |
| Gem-type | Agate, Tiger Eye |
| Setting | Bead, Layered, Pendant |
| Chain type | Ball |
| Metal type | Stainless Steel |
| Clasp type | Toggle |
| Item-type | Layered Necklace |
| Brand | BACUNER |
| Model number | BCN459 |






rockaholic –
The chain is onyx beads each is stunningly beautiful but the real star here is that tiger eye stone! It is one of the most beautifully cut tiger eyes that I’ve seen, and I actually have a lot of them. This is unique piece of jewelry and I would certainly recommend it!